nav-left cat-right
cat-right

Skąd się wziął hazard?

Skąd się wziął hazard?

Hazard to wynalazek stary jak świat. Jego historia sięga 4000 lat przed naszą erą i pierwszych bukmacherskich zakładów sportowych (typowano wtedy wyścigi konne czy grano o niewolników). Na promocję hazardu największy wpływ miała starożytna Grecja, to tam miały miejsce pierwsze igrzyska.

W 1842 roku bracia Luis i Francoise Blanc powołali do życia pierwszy salon gry w Monte-Carlu i od tego czasu bingo, baccarat i poker stały się najpopularniejszymi grami na świecie. Potem pojawiły się automaty wrzutowe, tzw. one-armed bandit, bez których do tej pory nie może istnieć żadne kasyno. Zaś w 1905 r. w USA powstało znane na całym świecie Las Vegas, Stolica Hazardu.

Największy przełom w historii hazardu nastąpił pod koniec XX wieku, kiedy powołano do życia pierwszy internetowy portal hazardowy. Teraz takich kasyn w internecie jest mnóstwo i każde przyciąga niezliczoną liczbę fanów bakarata, pokera czy zakładów bukmacherskich. Odkąd gry hazardowe rozpopularyzowały się w sieci, zarabianie pieniędzy stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *